Další ze série tzv. fádních diet, kdy se opakováním stále stejné složky dosahuje stravovací nudy. Rýže, ač se to nezdá, je poměrně kalorická příloha s vysokým obsahem sacharidů…

Rýžová dieta
Pro dietu je doporučována hnědá rýže neboli rýže natural, která není průmyslově zpracována na rozdíl od bílé rýže, a obsahuje tak velké množství vitaminů. Neloupaná nebo poloupaná rýže obsahuje hodně vlákniny. Rýže označována jako paraboiled se zpracovává při vyšším tlaku než klasický bílá rýže, a tím v ní zůstanou téměř všechny cenné vitaminy zachovány.
Počátkem minulého století se neslaná rýžová dieta stala jednou z nefarmakologických léčebných metod pro vysoký tlak. Léčebný efekt přinášelo však ono nesolení, ne rýže sama.
Jídelníček rýžové diety
Snídaně
Jogurt nebo ovoce, pravidelně se střídají. Je možné konzumovat i netučné žervé či netučný tvaroh.
Oběd
Rýže na jakýkoliv způsob, zelenina nebo zeleninový salát, například také s ovocem, případně vařená rýže s kuřecím masem nebo jen rýže s rybí omáčkou.
Večeře
Jogurt, netučný tvaroh nebo ovoce či zelenina.
Pije se voda, minerálka, přírodní džusy, čaje, nezapomeňte na dostatečné množství, minimálně 2 litry.
Jíte pořád rizoto
Jen jednou za týden je možné udělat změnu a k obědu si připravit brambory na jakýkoliv způsob. Všeobecně platí, že když si během této diety připravujete rýži nebo brambory, tak je máte vařit jen s malým množstvím tuku. Rýži můžete smíchat se zeleninou, masem, ovocem, sýrem. Můžete ji jíst suchou nebo ji polít vývarem. V podstatě jíte pořád rizoto. Doba trvání diety by neměla být delší než jeden měsíc, ale vzhledem k fádnosti diety nelze předpokládat, že to tak dlouho někdo vydrží